Badania COVID-19

CareMe

CareMe

Wraz z rozwojem cywilizacji i postępem technologicznym znacznie zwiększyła się długość ludzkiego życia. Pojawiło się też więcej zagrożeń spowodowanych przez czynniki środowiskowe, które prowadzą do chorób lub zaburzeń w działaniu ludzkiego organizmu. Nieregularny lub niezdrowy tryb życia jest głównie odpowiedzialny za powstanie chorób sercowo-naczyniowych i chorób przewlekłych.

Wiele ryzyk i podatności jest uwarunkowanych genetycznie i przeprowadzenie odpowiedniego badania pozwala na identyfikację indywidualnych predyspozycji danego organizmu do konkretnego zaburzenia. Dzięki poznaniu wyników takiego badania można odpowiednio zmienić tryb życia i podjąć profilaktykę wspomagającą ochronę przed zachorowaniem.

Mutacja genu protombiny

Protrombina ( II czynnik krzepnięcia) to białko wytwarzane w wątrobie, biorące udział w procesie krzepnięcia krwi. W wyniku aktywacji protrombiny powstaje m.in. trombina. Powstała trombina działa proteolitycznie na fibrynogen w wyniku czego powstają monomery fibryny, które następnie polimeryzują w sieć tworząc skrzep. Polimorfizm genu F2 kodującego syntezę protrombiny skutkuje zwiększoną syntezą tego białka, co prowadzi do stanu nadkrzepliwości.

Jakie geny analizowane są w badaniu i na co wpływają?

Gen F2 koduje protrombinę (zwaną także czynnikiem krzepnięcia krwi II), która wytwarzana jest w wątrobie, a następnie wydzielana do krwiobiegu. W przypadku uszkodzenia naczyń krwionośnych protrombina aktywowana jest do czynnej enzymatycznie trombiny, która przekształca fibrynogen w fibrynę tworzącą podstawę skrzepu.

Komu zaleca się wykonanie badania?

Wykonanie badania zaleca się w celu diagnostyki różnicowej przyczyn trombofilii. Jeśli u młodej osoby bezpośrednio lub w rodzinie występowały incydenty niewyjaśnionych powikłań zakrzepowo-zatorowych. Badanie zalecane jest także do oceny ryzyka poronień nawykowych.

Czy mogę podarować komuś to badanie?'

Wybrane badania możesz przekazać / podarować innej osobie. Wystarczy, że podczas finalizowania zamówienia po podaniu adresu wysyłki wpiszesz nazwy pudełek dla każdego z wybranych produktów. Podając różne nazwy pudełek (np. 1-moje, 2-dla mamy) można stworzyć zestawy badań zarówno dla siebie jak i osób, którym chcemy podarować badanie GeneMe.

Warto także pamiętać, że:

Każde kolejne badanie w obrębie jednej wymazówki (czyli jednego pudełka) otrzymujesz za 50% ceny.
Całe Twoje zamówienie wysyłamy pod jeden podany adres, aby wysłać pudełka w różne miejsca złóż oddzielne zamówienia.

dostępne wkrótce