ActivMe
Każdy człowiek posiada wrodzone zdolności do wykonywania pewnych czynności. W szkole, jedni są prymusami z matematyki, innym lepiej idzie historia. Tak samo sytuacja wygląda w sporcie, kulo-miotacz prawdopodobnie nie sprawdzi się jako skoczek narciarski. Duża część tych predyspozycji uwarunkowana jest genetycznie, a ich poznanie pozwala na wyznaczenie priorytetów w nauce czy dobór uprawianej dyscypliny sportowej w taki sposób, aby była ona dopasowana do potrzeb i możliwości naszego organizmu.
Zdolności muzyczne opisywane są jako naturalna skłonność, wrażliwość lub talent do tworzenia, postrzegania i grania muzyki. Ogromny zakres cech behawioralnych, społecznych i poznawczych dotyczy zdolności muzycznych takich jak gra na instrumentach, śpiew, taniec, aranżowanie muzyki i improwizacja. Pod pojęciem uzdolnień muzycznych kryje się wiele definicji. Do podstawowych należą słuch muzyczny, pamięć muzyczna, poczucie rytmu i smak muzyczny związany z oceną wartości artystycznej w muzyce. Kombinacja tych zdolności sprawia, że uzdolnienia muzyczne są bardzo zróżnicowane tak jak i czynniki je determinujące.
Wielu badaczy twierdzi, że na predyspozycje muzyczne mają wpływ wszystkie zdolności i cechy, zarówno specjalne (słuchowe i techniczne), jak i ogólne (inteligencja, uwaga, pamięć itp.). Ponadto znaczącą rolę odgrywają czynniki dziedziczone lub wrodzone. Badanie informuje o posiadanych przez dziecko predyspozycjach muzycznych, gdyż, jak wskazują naukowcy, człowiek nie rodzi się muzykiem, rodzi się jedynie z większymi lub mniejszymi do niej zdolnościami. Ten potencjał określa się mianem uzdolnienia muzycznego i należy pozwolić dzieciom rozwijać go i kształtować te wrodzone zdolności tak, aby nie utraciły posiadanego potencjału.
Predyspozycje muzyczne związane są z genem AVPR1A. Koduje on receptor, który pośredniczy w oddziaływaniu hormonu na mózg wpływając na wiele cech społecznych, emocjonalnych i behawioralnych. Analiza badań, w których brały udział dzieci, pokazuje, że różne warianty genu mają wpływ na pamięć muzyczną, percepcję muzyczną oraz słuchanie muzyki.
Liczne badania wskazują, że zdolności muzyczne intensywnie rozwijają się do 9 roku życia. Po tym czasie dziecko przechodzi w okres zdolności ustabilizowanych i kończy się możliwość istotnego wpływu na muzyczny rozwój dziecka, dlatego diagnostyka zdolności muzycznych zalecana jest u małych dzieci.
Wybrane badania możesz przekazać / podarować innej osobie. Wystarczy, że podczas finalizowania zamówienia po podaniu adresu wysyłki wpiszesz nazwy pudełek dla każdego z wybranych produktów. Podając różne nazwy pudełek (np. 1-moje, 2-dla mamy) można stworzyć zestawy badań zarówno dla siebie jak i osób, którym chcemy podarować badanie GeneMe.
Każde kolejne badanie w obrębie jednej wymazówki (czyli jednego pudełka) otrzymujesz za 50% ceny.Całe Twoje zamówienie wysyłamy pod jeden podany adres, aby wysłać pudełka w różne miejsca złóż oddzielne zamówienia.